Schedule & Results, Al Boone Memorial HL Classic (Niagara Falls Minor Hockey)

Complete Tournament Schedule
DivisionTimeVenueVisitorResultHome
Thursday, December 27, 2018
Atom C9:00 AMG4 Lawfield BulldogsNiagara Falls Senators
Atom D9:15 AMG2 Noble King LL3Niagara Falls Hawks
Atom A (XOVER)9:15 AMG3 Lawfield StarsNiagara Falls Leafs
Atom C10:00 AMG4 Whitby Red BullsWelland Knights
Atom D10:15 AMG2 Grimsby KnightsMississauga Screaming Hawks
Atom A (XOVER)10:15 AMG3 Lasalle Sabres LA RedCaledonia Thunder
PW B11:00 AMG4 Grimsby White OutSimcoe McKiee&Farrar
PW B11:15 AMG2 Niagara Falls LeafsGrimsby Red Hot Chili Peppers
Atom A (XOVER)11:15 AMG3 Mississauga LPC Wild 52Waintfleet
PW C12:00 PMG4 St. Mary's MajorsNiagara Falls Flyers
PW A12:15 PMG2 Niagara Falls KingsWelland Leafs
PW D12:15 PMG3 Grimsby ThunderSimcoe Arms LL2
PW C1:00 PMG4 Simcoe Kal TireGrimsby Terror
PW A1:15 PMG2 Grimsby RaidersClarington Golden Hawks
PW D1:15 PMG3 Heartland Dragons 064Whitby Black Knights
Atom A (XOVER)2:00 PMG4 Lawfield StarsCaledonia Thunder
Atom A (XOVER)2:15 PMG2 Lasalle Sabres LA RedWaintfleet
Atom A (XOVER)2:15 PMG3 Mississauga LPC Wild 52Niagara Falls Leafs
Atom C3:00 PMG4 Welland KnightsLawfield Bulldogs
Atom D3:15 PMG2 Mississauga Screaming HawksNoble King LL3
Atom D3:15 PMG3 Niagara Falls HawksGrimsby Knights
Atom C4:00 PMG4 Niagara Falls SenatorsWhitby Red Bulls
PW B4:15 PMG2 Grimsby Red Hot Chili PeppersGrimsby White Out
PW C4:15 PMG3 Grimsby TerrorSt. Mary's Majors
PW A5:00 PMG4 Clarington Golden HawksNiagara Falls Kings
PW B5:15 PMG2 Simcoe McKiee&Farrar Niagara Falls Leafs
PW C5:15 PMG3 Niagara Falls FlyersSimcoe Kal Tire
PW A6:00 PMG4 Welland LeafsGrimsby Raiders
PW D6:15 PMG2 Whitby Black KnightsGrimsby Thunder
PW D6:15 PMG3 Simcoe Arms LL2Heartland Dragons 064
Friday, December 28, 2018
BT A10:00 AMG1 Niagara Falls KingsSimcoe Warriors - Barry Salt
BT B10:00 AMG4 Niagara Falls Orange CrushNewmarket Keldan Windows
BT C (XOVER)10:15 AMG2 St. Julia's EaglesGrimsby Bantam #3
BT C (XOVER)10:15 AMG3 Niagara Falls LeafsMeadowvale Hawks
BT A11:00 AMG1 Welland Ice HawksStar of the Sea Red Wings
BT B11:00 AMG4 Simcoe Bantam LL2Erindale Shoeless Joe's 82
MD A11:15 AMG2 Niagara Falls FlyersHeartland Dragons 113
BT C (XOVER)11:15 AMG3 South Grenville RangersClarington Rec #3
MD A12:00 PMG1 Guelph Jr. Gryphs BlackGrimsby Team #3
MD B12:00 PMG4 Welland #1Niagara Falls White
MD B12:15 PMG2 East Gwillimbury #3Lorne Park Clarkson
Atom A (XOVER)12:15 PMG3 Mississauga LPC Wild 52Caledonia Thunder
MD C1:00 PMG1 Ancaster LeafsInnisfil LL2
MD C1:00 PMG4 Heartland Dragons 114Niagara Falls Leafs
Atom A (XOVER)1:15 PMG2 Lawfield StarsWaintfleet
Atom A (XOVER)1:15 PMG3 Lasalle Sabres LA RedNiagara Falls Leafs
Atom C2:00 PMG1 Lawfield BulldogsWhitby Red Bulls
Atom C2:00 PMG4 Welland KnightsNiagara Falls Senators
Atom D2:15 PMG2 Noble King LL3Grimsby Knights
Atom D2:15 PMG3 Mississauga Screaming HawksNiagara Falls Hawks
PW A3:00 PMG1 Niagara Falls KingsGrimsby Raiders
PW A3:00 PMG4 Clarington Golden HawksWelland Leafs
PW B3:15 PMG2 Grimsby White OutNiagara Falls Leafs
PW C3:15 PMG3 St. Mary's MajorsSimcoe Kal Tire
PW D4:00 PMG1 Grimsby ThunderHeartland Dragons 064
PW D4:00 PMG4 Whitby Black KnightsSimcoe Arms LL2
PW B4:15 PMG2 Grimsby Red Hot Chili PeppersSimcoe McKiee&Farrar
PW C4:15 PMG3 Grimsby TerrorNiagara Falls Flyers
BT A5:00 PMG4 Star of the Sea Red WingsNiagara Falls Kings
BT C (XOVER)5:15 PMG2 Niagara Falls LeafsGrimsby Bantam #3
BT B5:15 PMG3 Erindale Shoeless Joe's 82Niagara Falls Orange Crush
BT A6:00 PMG4 Simcoe Warriors - Barry SaltWelland Ice Hawks
BT C (XOVER)6:15 PMG2 St. Julia's EaglesClarington Rec #3
BT B6:15 PMG3 Newmarket Keldan WindowsSimcoe Bantam LL2
BT C (XOVER)7:00 PMG4 South Grenville RangersMeadowvale Hawks
Saturday, December 29, 2018
Atom Semi10:00 AMG1 TBATBA
Atom Semi10:00 AMG4 TBATBA
PW Semi10:15 AMG2 TBATBA
PW Semi10:15 AMG3 TBATBA
MD B11:00 AMG1 Lorne Park ClarksonWelland #1
MD A11:00 AMG4 Grimsby Team #3Niagara Falls Flyers
BT A11:15 AMG2 Niagara Falls KingsWelland Ice Hawks
MD C11:15 AMG3 Innisfil LL2Heartland Dragons 114
MD B12:00 PMG1 Niagara Falls WhiteEast Gwillimbury #3
MD A12:00 PMG4 Heartland Dragons 113Guelph Jr. Gryphs Black
BT A12:15 PMG2 Star of the Sea Red WingsSimcoe Warriors - Barry Salt
MD C12:15 PMG3 Niagara Falls LeafsAncaster Leafs
BT C (XOVER)1:00 PMG1 St. Julia's EaglesMeadowvale Hawks
BT C (XOVER)1:00 PMG4 South Grenville RangersGrimsby Bantam #3
BT C (XOVER)1:15 PMG2 Niagara Falls LeafsClarington Rec #3
BT B1:15 PMG3 Niagara Falls Orange CrushSimcoe Bantam LL2
Atom Final2:00 PMG4 TBATBA
PW Finals2:15 PMG2 TBATBA
BT B2:15 PMG3 Erindale Shoeless Joe's 82Newmarket Keldan Windows
MD B3:15 PMG3 Welland #1East Gwillimbury #3
MD A4:00 PMG4 Niagara Falls FlyersGuelph Jr. Gryphs Black
MD C4:15 PMG2 Heartland Dragons 114Ancaster Leafs
MD B4:15 PMG3 Lorne Park ClarksonNiagara Falls White
MD A5:00 PMG4 Grimsby Team #3Heartland Dragons 113
MD C5:15 PMG2 Innisfil LL2Niagara Falls Leafs
Sunday, December 30, 2018
BT Semi (XOVER)9:00 AMG4 TBATBA
BT Semi (XOVER)9:15 AMG2 TBATBA
MD Semi10:00 AMG4 TBATBA
MD Semi10:15 AMG2 TBATBA
BT Final (XOVER)1:00 PMG4 TBATBA
MD Final2:30 PMG4 TBATBA
View Another Tournament
Printed from hockeyniagara.com on Thursday, December 13, 2018 at 8:52 AM